Patchwork a já

Patchwork je pro mě především úžasný relax.

Je to protipól mé práce, kde mohu využívat kreativitu pouze v omezené míře a v množství více než malém. O to více se pak vyřádím na hadříkách. Výsledky mého řádění si můžete prohlédnout na mé osobní galerii. Prosím omluvte množství reklam, ty si tam rajče přidává samo, já za ně nemohu.

Všem zájemcům tuto techniku vřele doporučuji. Je to nádherná hra barev, materiálů, vymýšlení vzorů, obrazů a hlavně společného tvoření nejlépe s partou kamarádek podobně postižených. Pro ty kterým se to líbí ale mají strach , že je to moc náročné a nezvládli by to, přidávám několik osobních poznatků = pravd.

  • - člověk nemusí být švadlena a na spoustu technik nepotřebujete ani šicí stroj - vážně, šít mě nikdo neučil a první deku jsem ušila celou v ruce asi za 2 měsíce po večerech.
  • - patchwork je sice na první pohled z kousíčků, ale to neznamená že přišíváte jeden čtvreček ke druhému až do úplného zemdlení - existují na to tak úžasné fígle, že budete mrkat
  • - žádné kousky se nemusí obentlovávat ani nijak jinak zapošívat - NIKDY Stačí žehlička.
  • - původně byl patchwork vymyšlen jako technika chudých, aby se zužitkovaly všechny zbytky látek - tak na to zapomeňte ! Dnes se kupují úžasné a drahé látky , které se celé rozstříhají na kousíčky, aby se pak mohly zase sešívat. S tímto mají problém hlavně muži - a hlavně analytici, kteří prostě nechápou. V první fázi za látky více utratíte, čímž zchudnete a tak vlastně smysl patchworku naplníte také, ale poněkud oklikou.
  • - nemusíte umět bravurně anglicky, nebo německy , abyste si přečetla návody na deky - už se dá sehnat i literatura a časopisy v češtině , a hlavně snad v každém krajském městě najdete někoho kdo patchwork vyučuje - nejlépe se člověk učí tím, že kouká druhému na ruce - to zde platí dvojnásob.
  • - propadnutí patchworkovým technikám má za následek lehké zhroucení domácnosti - místo uklízení, vaření a chození se psem budete kombinovat druhy látek, listovat časopisy, prolézat internet, plánovat co všechno chcete hned ušít a vzdychat kde na to vezmete čas. A když už na tu procházku půjdete, budete zírat, že i kombinace dlažebních kostek je vlastně patchwork, některé druhy plotních výplní, vzor prken na vratech, o oknech kostelů ani nemluvě. Takže tak !
  • - nic vás nenaplní pýchou tak, jako vlastnoručně ušitá deka, taška, textilní obraz.... nad kterým budou všechny návštěvy dělat JÉÉ a zírat. Kam se hrabe nějaká práce ! A tu účetní , tu už vůbec nikdo neocení !

Patchworkoví pomocníci:

Takže tvoření zdar a patchworku zvláště !